Creaton

Początki firmy Creaton mają swoje korzenie w 1884 r. wówczas w Wertingen (Niemcy), powstaje pierwszy, jak na owe czasy nowoczesny zakład produkujący dachówki ceramiczne.
W roku 1905 r. w Belgii powstaje koncern pod nazwą Etex, który według własnej technologii produkuje cementowe arkusze wzmocnione włóknem pod nazwą Eternit.
Obecnie Creaton wchodzi w skład Grupy Etex, dzięki czemu swoim zasięgiem obejmuje 42 kraje na siedmiu kontynentach. Swoją silną obecność Creaton zaznacza również w Polsce, gdzie posiada swoje 3 fabryki. Dwie fabryki produkujące dachówki cementowe znajdują się w Chojnicach oraz w Olkuszu.
Zakład produkujący dachówki ceramiczne zlokalizowany jest w Widziszewie.
Stawiając na ekologiczne rozwiązania, Creaton cieszy się silną pozycją lidera –  producenta ceramicznych oraz betonowych pokryć dachowych a także innych materiałów budowlanych z przeznaczeniem jako elewacje.

W roku 2016, po zmianie nazwy na obecną – CREATON Polska sp. z o.o. firma reprezentuje w Polsce cztery marki: CREATON, EURONIT, EQUITONE i CEDRAL

Jakość produktów, nowoczesne technologie oraz rozwiązania logistyczne czynią firmę Creaton bardzo silnego konkurenta w dziedzinie produkcji oraz sprzedaży materiałów budowlanych, z dachówkami jako produktem wiodącym.