BRAAS

  

Obecność firmy Braas w Polsce sięga 1993 roku, gdzie od tego czasu produkty tej firmy pojawiły się na rynku krajowym. Jednak rok 1995 był datą, która na trwałe zaznaczyła obecność Braas w Polsce poprzez uruchomienie magazynu centralnego, a następnie rok później dokonano otwarcia zakładu produkcyjnego z siedzibą w Opolu.

Kolejnym milowym krokiem w rozwoju firmy w Polsce było uruchomienie w 1999 r. fabryki w Płońsku, która wyposażona w bardzo nowoczesną linie produkcyjną, rozpoczęła wytwarzanie dachówek cementowych.

2004 rok oznacza kolejną zmianę związaną z rozwojem firmy, gdyż za sprawą konsolidacji Braas Polska, powstaje lider w segmencie wytwarzania dachówek w Polsce pod nazwą Lafarge Dachy. Do chwili obecnej, wielkość udziału dachówki Braas w krajowej sprzedaży to ok. 50 % rynku. Taki wynik czyni tą markę najbardziej rozpoznawalną pośród materiałów do pokryć dachowych oraz materiałów budowlanych w ogóle.
Chcąc umożliwić Klientowi możliwie szybki oraz zbilansowany dostęp do produktów firmy Braas, uruchomiono magazyny handlowe z lokalizacją w Pile, Płońsku, a także w Przysusze oraz Opolu. Przyczyni. Przyczyniło się to znacznie do sprawniejszej dystrybucji produktów na obszar całego kraju

Następnym, znaczącym wydarzeniem w życiu firmy było wcielenie Braas do światowego giganta w obszarze produkcji materiałów budowlanych z przeznaczeniem na pokrycia dachowe, toteż od roku 2008 firma Braas należy do Grupy Monier, co ugruntowało pozycję czempiona  w obszarze wielkości sprzedaży wysokiej jakości produktów
Dzisiaj Monier Braas Sp. z o.o, to czołowy producent pełnych systemów dachowych w Polsce, gdzie od przeszło dwóch dekad dostarcza obszerny asortyment wysokojakościowych produktów, składających się na kompletny dach.
Dachówki ceramiczne i cementowe, elementy kształtowe zintegrowane z konkretnymi modelami, kompletne zestawy niezbędne do prawidłowego wykończenia dachu od różnego rodzaju folii, izolacji nakrokwiowych, poprzez akcesoria dachowe, systemy rynnowe, po nowoczesne systemy solarne, oznaczają jeden spójny i kompatybilny system.
Ostatecznie nabywcy produktów firmy Braas cieszą się dachem o najwyższych parametrach, zunifikowanym zarówno wizualnie jak i technologicznie.