Röben

Firma Röben swoją działalność rozpoczęła w 1855 w Niemczech, gdzie rozpoczęła się produkcja cegły. W niespełna 5 lat później firma została wydzierżawiona nowemu producentowi, od którego nazwiska pochodzi obecna nazwa Röben.
Rozwój firmy był na tyle dynamiczny, ze już w roku 1920 powstała za sprawą przejęcia zakładów cegielnianych, zagraniczna inwestycja z siedzibą w Karolinie Północnej w USA.
Swoją trwałą obecność na rynku Polskim, Röben rozpoczął na przełomie lat 1994/95, budując fabrykę produkującą cegłę klinkierową i dachówkę ceramiczną w Środzie Śląskiej.
Lokalizacja ta była ściśle powiązana z odkryciem w tym rejonie obszernych pokładów wysokogatunkowej gliny, podstawowego budulca zarówno cegły jak i dachówki.
Kolejnym milowym krokiem w rozwoju firmy na terenie naszego kraju było uruchomienie w 2005 roku drugiej fabryki produkującej dachówkę.
Zarówno jakość surowca wykorzystywanego do produkcji jak i w pełni zautomatyzowany system kontroli jakości, ustanowił fabrykę najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym w tej branży w Europie.
Dalsze lata rozwoju, polegającym między innymi na otwarciu kilkunastu fabryk ulokowanych na terenie USA ale przede wszystkim i Europy (3 zakłady mają siedzibę w Polsce), ugruntowały silną  pozycję jednego z głównych producentów budowlanych wyrobów ceramicznych.
Oprócz produkcji ceramiki budowlanej Röben cieszy się sporą aktywnością w innych obszarach, czego dowodem są liczne wyróżnienia oraz zdobyte nagrody.