koramic

Koramic – O firmie

Koramic jako uznany w Europie producent ceramicznej dachówki jest marką należącą do Grupy Wienerbeger. Ta austriacka firma z siedzibą w Wiedniu, od 1819 roku nieustannie dostarcza ceramicznych materiałów budowlanych, które z upływem lat i zdobywaniem nowych doświadczeń, ulegały podnoszącym ich jakość modyfikacjom.
Obecnie Grupa Wienerberger, do której należy marka Koramic, jest jednym z największych, światowych producentów w segmencie ceramiki budowlanej, z cegłą konstrukcyjną na czele.
Na polskim rynku, koncern ten jest obecny od roku 1995, gdzie od przeszło dwóch dekad solidnie zapracował sobie swoimi ceramicznymi produktami na miano jednego z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych producentów ceramiki budowlanej na rynku europejskim.
Dachówki marki Koramic, obok innych ceramicznych materiałów budowlanych, takich jak pustaki ścienne Porotherm, cegły i płytki klinkierowe oraz cała gama akcesoriów budowlanych, stanowią doskonałą kolekcję, produktów pochodzenia naturalnego. Szczególnie cenne jest to dla tych inwestorów, dla których dbałość o środowisko naturalne oraz stosowanie technologii ekologicznych są priorytetami.