okna dachowe

Okna dachowe, zwane również oknami połaciowymi, stanowią doskonałą alternatywę doświetlenia i zagospodarowania budynków ze ścianami ukośnymi oraz poddaszy. Obecne rozwiązania technologiczne stosowane w konstrukcji okien połaciowych pozwalają cieszyć się komfortem użytkowania zarówno pod względem energooszczędności, tłumienia dźwięków oraz bezpieczeństwa użytkowania.

 

 

W naszym asortymencie znajdują się okna dachowe następujących producentów:

 

Okna dachowe

Aby cieszyć się użytkowaniem okna dachowego, przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, które decydują o jakości okna oraz jego przeznaczeniu.
Wśród podstawowych cech okien połaciowych należy wymienić:
– profil okna, na ogół wykonany z klejonego oraz odpowiednio impregnowanego drewna sosnowego, które z zależności od jakości okna powlekane jest odpowiednimi warstwami lakieru.
– zawiasy, które w zależności od sposobu otwierania (okna obrotowe, o dużym kącie otwarcia, o podwyższonej osi obrotu itp.) pozwalają na obrót okna np. do mycia o 180 st.
– szyba, na ogół o podwyższonej klasie bezpieczeństwa w standardzie. W zależności od klasy, dostępne są okna z szybami hartowanymi, antywłamaniowymi oraz superenergooszczędnymi i innymi.
– powierzchnia szyby, odpowiednio dobrana do przeznaczenia pomieszczenia, potrafi zapewnić dobre doświetlenie oraz pozyskiwanie ciepła z energii słonecznej w okresie grzewczym.
– konstrukcja zawiasów oraz zamków, bezpieczne w użytkowaniu oraz odporne na uderzenia.
– uchwyt okna, który w zależności od rodzaju może znajdować się u góry lub u dołu okna.

Wszystkie najbardziej rozpoznawalne  marki okien dachowych oraz wyłazów dostępne są w każdym oddziale hurtowni materiałów budowlanym extraDACH.