velux

Grupa VELUX w zespół  z przynależnymi podmiotami do europejskiego giganta „VKR” – holdingu w Danii, są największym eksporterem i producentem okien połaciowych w Polsce. W ofercie VELUX jest bardzo szeroki asortyment okien z przeznaczeniem do  poddaszy oraz dachów płaskich wraz z szeroką gamą rolet zewnętrznych, wewnętrznych, ale także żaluzji dostępnych w systemie zdalnego sterowania.  Te wysokiej klasy, komfortowe produkty stworzone są po to, aby użytkownik cieszył się idealnymi warunkami do odpoczynku, zabawy, nauki czy pracy w zdrowym klimacie wewnątrz pomieszczeń.

Firma VELUX działając aktywnie na rynku polskim,  zaznaczyła swoją obecność także w życiu społecznym powołując fundację pod własną nazwą. Wspiera tym samym organizacje społeczne, realizujące projekty na rzecz zapobiegania wykluczeniu społecznemu dzieci oraz młodzieży.

Fabryka okna dachowe VELUX opis firmy

 

Historia firmy VELUX  sięga roku 1941, w którym firma rozpoczyna produkcję okien, których celem jest umożliwienie doświetlenia pomieszczeń dachowych wraz z możliwością dostępu do świeżego powietrza.

W naszym kraju firma VELUX rozpoczęła swoją aktywność w roku 1990 zatrudniając 3500 pracowników, w większości w czterech zakładach z siedzibą w Gnieźnie (2 zakłady), Namysłowie oraz w 1 fabryce w pobliżu miejscowości Tczew.

fabryka VELUX Namysłów

 Wraz z promocją energooszczędnego oraz zdrowego budownictwa VELUX aktywnie bierze udział w wielu akcjach, których celem jest zachęcenie do prowadzenia zdrowego trybu życia opartego o szeroko rozumianą aktywność.
Doskonale znany jest fakt ogromnego wsparcia poprzez sponsoring takich imprez sportowych, jak choćby Liga Mistrzów Piłkarzy Ręcznych pod nazwą „VELUX EHF Champions League”.
Oprócz wydarzeń sportowych o renomie międzynarodowej, VELUX znany jest także ze wspierania aktywności sportowych o znaczeniu lokalnym.

 

Firma VELUX sponsorem piłki ręcznej producentem okien dachowych
Firma VELUX,  jako światowy lider w produkcji oraz sprzedaży okien dachowych jest tymsamym  doskonale rozpoznawalną marką na światowym rynku branży budowlanej, czego dowodem jest opatentowanie logo w 100 krajach.